Klimatyzacje

Drukuj

SAMOCHODY OSOBOWE - DOSTAWCZE

• ładowanie układów
• sprawdzanie szczelności
• odgrzybianie (odkażanie kanałów wentylacyjnych i parownika)
• wymiana filtrów pyłkowych

Wykonujemy napełnianie, sprawdzanie, odgrzybianie nowoczesnym urządzeniem z ozonem – likwiduje przykre zapachy, pyłki, mikroorganizmy i bakterie w samochodzie.

klimatyzacja klimatyzacja2

 

KLIMATYZACJI NIE WYSTARCZY MIEĆ TRZEBA O NIĄ DBAĆ

Układ klimatyzacji nie jest układem samoobsługowym wymaga systematycznego serwisowania. Rutynowy przegląd polega na podłączeniu układu do specjalnego urządzenia, który odsysa stary czynnik, następnie sprawdza szczelność i jeśli test przebiegnie pozytywnie napełnia układ świeżym czynnikiem i olejem. Jeśli czynnika będzie za mało, to nawet pomimo ciągłej pracy sprężarki nie uda się osiągnąć odpowiednio niskiej temperatury, a ciągłe większe obciążenie silnika spowoduje tylko znaczny wzrost zużycia paliwa.

Oprócz standardowego przeglądu, który powinna się wykonywać nie rzadziej niż raz na rok, bardzo ważne jest odgrzybianie układu klimatyzacji i wentylacji. Niestety w większości przypadków uświadamiamy to sobie dopiero, gdy w samochodzie zaczyna być odczuwalny nieprzyjemny zapach.

Układ klimatyzacji powinien być odgrzybiany przynajmniej raz w roku, a jeżeli zachodzi konieczność to częściej.

Do odgrzybiania klimatyzacji wykorzystujemy metodę ozonową. Polega ona na wprowadzeniu ozonu do wnętrza pojazdu oraz włączeniu silnika i klimatyzacji na obieg wewnętrzny zamknięty. Urządzenie pochłania powietrze z nawiewu i produkuje mocno stężony ozon. Utlenianie zanieczyszczeń nieorganicznych, zabijanie i usuwanie bakterii, grzybów, kurzu oraz wszelkiego rodzaju nieprzyjemnych zapachów to główne zalety stosowania tej metody.


Copyright 2012 Auto Handel - Andrzej Grabarek - Klimatyzacje. NetArti.pl
Joomla templates 1.7 free by Hostgator